bieg2

 

"Bieg Pilicy w Białobrzegach to kameralna impreza biegowa, rozgrywana w urokliwym mieście nad Pilicą. Start i meta biegu usytuowane są na centralnym, zrewitalizowanym Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach, a trasa poprowadzona jest głównymi ulicami miasta. Gościnność i otwartość mieszkańców stwarza niezwykle przyjazną atmosferę podczas imprezy."

 

III Bieg Pilicy

img 1457 2000x133313 maja 2018 w Białobrzegach odbył się zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy „3 Bieg Pilicy”. Łącznie w imprezie wzięło udział prawie 800 biegaczy. W ramach imprezy, która wpisała się już w program Majowych Dni Białobrzegów w naszym mieście odbyły się cztery biegi kolorowe dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400, 800 i 1500 metrów, 3 km trasa biegowa i nordic walking oraz bieg główny na 10 km. Start i meta znajdowała się na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem.


W biegach kolorowych rywalizowało ponad 500 dzieci. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał okolicznościowy medal, sok ROKO oraz kupon na białobrzeskie lody, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także nagrody rzeczowe (plecak i bilet wstępu do parku trampolin w Radomiu).
W biegu głównym na 10 km wzięło udział 217 zawodników, a jego zwycięzcą podobnie jak rok temu został Łukasz Więckowski z Warki, który przebiegł trasę w czasie 35 min. i 36 sek. Wśród kobiet najszybsza była Elżbieta Deska z Grójca z czasem 44 min. i 39 sek.
W biegu na 3 km triumfowali Kamil Walczyk z Makowa wśród mężczyzn i Zuzanna Szulczyk ze Skaryszewa wśród kobiet. Zwycięzcami trasy Nordic Walking zostali Barbara Pękacka z Białobrzegów i Tomasz Murdzyn z Warszawy.
Każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy medal, plecak z logo Białobrzegi (u)rzekają…, napój izotoniczny VERONI ISOTONIC oraz kupon na białobrzeską grochówkę i białobrzeskie lody.
Puchar Burmistrza Adama Bolka dla najlepszej białobrzeżanki i najlepszego białobrzeżanina w biegu głównym wybiegali Monika Sadowska i Michał Sarniak (TEAM Białobrzegi). Gratulujemy.
Serdeczne dziękujemy za wsparcie sponsorom: Firmie Zbyszko, Lody Białobrzeskie J. Z. Gruszczyńscy oraz Park Trampolin JUMPWORLD w Radomiu.
Dziękujemy partnerom: Starostwu Powiatowemu z Białobrzegach, OSP Sucha, OSP Stawiszyn, Przedszkolom, Szkołom Podstawowym, Publicznemu Gimnazjum, Wolontariuszom, Rodzicom, MGOK, ZUK oraz Policji.
Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom za wspaniały doping na trasie biegu!
Do zobaczenia za rok.