bieg2020

 

"Bieg Pilicy w Białobrzegach to kameralna impreza biegowa, rozgrywana w urokliwym mieście nad Pilicą. Start i meta biegu usytuowane są na centralnym, zrewitalizowanym Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach, a trasa poprowadzona jest głównymi ulicami miasta. Gościnność i otwartość mieszkańców stwarza niezwykle przyjazną atmosferę podczas imprezy."

 

I Bieg Pilicy

dsc023608 maja 2016 w Białobrzegach odbył się zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy pierwszy „Bieg Pilicy”. Przed jego rozpoczęciem Burmistrz Adam Bolek dokonał oficjalnego powołania zawodników do zespołu biegowego TEAM Białobrzegi. W jego skład weszli nasi mieszkańcy, którzy wykazali się osiągnięciami biegowymi oraz zadeklarowali chęć promocji naszej gminy w imprezach biegowych w kraju oraz poza jego granicami.

W ramach imprezy pn. „Bieg Pilicy”, która zapoczątkowała obchody Majowych Dni Białobrzegów w naszym mieście odbyły się cztery biegi kolorowe dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400, 800 i 1500 metrów oraz bieg główny na 10 km. Start i meta znajdowała się na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. W biegach kolorowych rywalizowało ponad 400 uczestników. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał z rąk zastępcy burmistrza Mieczysława Danielewicza medal, sok ROKO oraz kupon na lody białobrzeskie, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także puchary i nagrody.

W biegu głównym wystartowało 221 zawodników z całej polski. Startu dokonał Pan Lech Tomala – inicjator pierwszej imprezy biegowej w Białobrzegach. Trasa przebiegała ulicami naszego miasta, a zawodnikom towarzyszył głośny doping. Zwycięzcą biegu został Paweł Biały z Kraśnika, który przebiegł trasę w 34 min. i 47 sek. Każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy medal, koszulkę z logo biegu, napój izotoniczny, sok ROKO oraz kupon na białobrzeską grochówkę i lody białobrzeskie.

Zespół TEAM Białobrzegi w biegu reprezentowali: Bożena Gromek, Małgorzata Mielewska, Teresa Prasek, Agnieszka Sułecka, Natalia Sułecka, Weronika Wąsik, Andrzej Badełek, Hubert Badełek, Marcin Bojanowicz, Adam Bolek, Andrzej Chłopicki, Ireneusz Furmański, Piotr Furmański, Mirosław Gromek, Karol Motyka, Michał Sarniak, Kamil Wąsik, Michał Zając, Hubert Zasławski oraz Zygmunt Zasławski.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom biegów i współorganizatorom naszej imprezy: OSP Sucha, OSP Stawiszyn, policji, młodzieży z gimnazjum, służbom medycznym, naszym szkołom i przedszkolom, ZUK-owi, MGOK-owi oraz sponsorom: firmie Zbyszko oraz lodziarni Państwa Gruszczyńskich.