bieg2020

 

"Bieg Pilicy w Białobrzegach to kameralna impreza biegowa, rozgrywana w urokliwym mieście nad Pilicą. Start i meta biegu usytuowane są na centralnym, zrewitalizowanym Placu Zygmunta Starego w Białobrzegach, a trasa poprowadzona jest głównymi ulicami miasta. Gościnność i otwartość mieszkańców stwarza niezwykle przyjazną atmosferę podczas imprezy."

 

II Bieg Pilicy

bieg 14052017 560W niedzielę 14 maja 2017 na ulicach Białobrzegów odbył się 2 Bieg Pilicy. W białobrzeskim święcie biegania wzięło udział ponad 600 uczestników. Od godzin rannych na Placu Zygmunta Starego rozpoczęły się biegi kolorowe, uczestnikami których były dzieci w różnych kategoriach wiekowych: od przedszkolaka do gimnazjalisty. Po nich wystartował bieg na 3 km i marsz nordic walking. O godz. 11 na 10 km trasę ruszyło ponad 230 biegaczy.

 

Zwycięscy biegu otrzymali puchary i upominki rzeczowe od organizatorów. Zwycięzcą 2 Biegu Pilicy z czasem 34,49 został Łukasz Więckowski. Firma Zbyszko ufundowała również nagrodę dla najlepszej białobrzeżanki i najlepszego białobrzeżanina w biegu głównym. Nagrody te przypadły dla Marty Sarniak i Artura Słowińskiego (TEAM Białobrzegi). W białobrzeskim święcie biegania wzięło udział ponad 600 uczestników. Cieszy szczególnie coraz większy udział osób spoza naszego miasta, szczególnie w kategoriach dziecięcych.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów: Firma Zbyszko, Lody Białobrzeskie J. Z. Gruszczyńscy.
Dziękujemy partnerom: OSP Sucha, OSP Stawiszyn, Przedszkolom, Szkołom Podstawowym, Publicznemu Gimnazjum, Wolontariuszom, Rodzicom, MGOK, ZUK, Policji.
Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom za wspaniały doping na trasie biegu! Do zobaczenia za rok.